24 listopada

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

24 listopada 2019r.

 

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata– patronalne święto WSD w Drohiczynie, KSM i Akcji Katolickiej
  2. W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła. Zapraszamy dzieci na tzw ”Andrzejki” od godz.16.00. W programie gry, zabawy, konkursy.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się ADWENT– czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata.
  4. Od 1.12 pierwszej niedzieli Adwentu zostaje wprowadzony nowy porządek Mszy w niedzielę i święta. Nowy porządek Mszy: 7.00, 8.30, 10.00 Suma; 12.00, 18.00
  5. W środę o godz.18.00 nowenna do MB Nieustającej pomocy, Zapraszamy
  6. Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”– w którą może się włączyć każdy z nas. Zabierzemy je do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnimy je produktami spożywczymi i środkami czystości. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszego kościoła w następną – I niedzielę Adwentu 1 grudnia. Z otrzymanych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w misję charytatywną Kościoła.
  7. Taca w przyszła niedzielę przeznaczona jest na ogrzewanie naszej Bazyliki.
  8. S.Dominikanki zwracają się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych, słodyczy i maskotek. Zabrane rzeczy zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla dzieci z Rosji i Ukrainy gdzie posługują siostry. Rzeczy można przyniesie do kosza który wystawiony jest przy ołtarzu bl. Antoniego.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na stronie parafialnej