KOMUNIKAT

UWAGA!!!
BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT!!!
Drodzy Parafianie Bielskiej Bazyliki

           W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, jako Wasi duszpasterze pragniemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo, dlatego prosimy o zapoznanie się z niniejszym komunikatem:
1. Wszystkie Msze św. w tygodniu w niedziele i nabożeństwa odprawiane będą zgodnie z dotychczasowym porządkiem. Nie możemy uniemożliwić udziału w nich osobom, które mają taką duchową potrzebę.
2. Po każdej Mszy św. zaśpiewamy Suplikację: „Święty Boże”, która jest modlitwą o odstąpienie pandemii.
3. Prosimy, aby w czasie Mszy św. zachować bezpieczną odległość i ostrożność. Znak pokoju prosimy przekazywać sobie przez skinienie głową, bez podawanie ręki.
4. Prosimy również, aby w najbliższym czasie Komunię Świętą przyjmować na rękę, tak, aby przyjmując CIAŁO PAŃSKIE nie narażać siebie nawzajem oraz księdza. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza!
5. Zachęcamy, aby pozostały w domu osoby starsze, słabe, z ograniczoną odpornością, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz wszyscy ci, którzy czują obawę przed zarażeniem. Chętni mogą przyjąć Komunię Św. duchową. W/w osoby są dyspensowane od udziału we Mszy św.
6. Zachęcamy bardzo do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. poprzez media.
7. W kościele z kropielnic usunięta została woda święcona, będzie dostępna w Zakrystii.
Chcę, żebyście zrozumieli, że nie jest nam łatwo przyjąć takie obostrzenia, ale chcemy postępować odpowiedzialnie – z troski o Kościół, z miłości do Was.
8. Zachęcam do modlitwy w domu w intencji już dotkniętych chorobą, za lekarzy i całą Służbę Zdrowia oraz o ustąpienie pandemii.
9.Przestrzegajmy przepisów państwowych dotyczących bezpieczeństwa i porządku w miejscach publicznych.                                                                     10. Wszelkie spotkania(ministranci,chór,schola, Solniczka,kurs przedmałżeński) w parafii  pozostają odwołane.