Diecezjalny Zjazd Akcji Katolickiej w Siemiatyczach

Dnia 21 października 2017 r. w Siemiatyczach odbył się kolejny Diecezjalny Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej.

 

Spotkanie rozpoczęło się w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.

W Zjeździe uczestniczyli również przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Bazylice w Bielsku Podlaskim.

 

Zebranych przywitał diecezjalny asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Piotr Wójcik.

 
Jednym z gości Zjazdu był Arcybiskup Kyrillos Kamal William Samaan OFM egipski duchowny Kościoła katolickiego obrządku koptyjskiego.

Pierwszym punktem programu była prelekcja ks. prof. Waldemara Cisło na temat: „Pomoc prześladowanym wyrazem Miłosierdzia Chrześcijańskiego”.

Ks. prof. Waldemar Cisło przedstawił aktualną sytuację w Syrii. Najważniejszym przesłaniem były słowa: Ludzie tutaj nienawidzą obu stron konfliktu. „Nie chcemy siły reżimu lub FSA, my po prostu chcemy żyć w pokoju.”
Ksiądz Cisło jako przewodniczący polskiej sekcji papieskiego dzieła Pomoc Kościołowi w Potrzebie apelował o pomoc chrześcijanom m.in. w Syrii. Podkreślał, że pomagać tym ludziom trzeba tam na miejscu, oni tego właśnie chcą i potrzebują.

Po prelekcji obu zaproszonym gościom podziękowała Pani Maria Dzierżanowska, Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej.

W przerwie ks. prof. Waldemar Cisło podpisywał książkę swojego autorstwa „Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.”

W czasie przerwy był czas na rozmowy i dyskusje przy kawie i ciastku.

Po spotkaniu w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyła się Masz Św., której przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Pikus.

 

Po Mszy Św. uczestnicy Zjazdu udali się na wspólny posiłek. W czasie posiłku była okazja do rozmów, wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych oddziałów Akcji Katolickiej naszej Diecezji.

Na zakończenie spotkania wszyscy pożegnali ks. Biskupa.