RODO

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych RODO

  1. Administratorem zbieranych i przetwarzanych danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim, z siedzibą 17-100 Bielsk Podlaski, ul. Kościelna 4A.
  2. Może Pan / Pani skontaktować się z naszym Inspektorem Ochrony Danych wysyłając maila na adres inspektorodo@drohiczynska.pl
  3. Zbierane dane osobowe będą przetwarzane w celu pracy duszpasterskiej. Podane dane osobowe zbieramy na podstawie odrębnych przepisów prawa. Dane te będą przekazywane uprawnionym instytucjom wyłącznie na podstawie obowiązującego prawa. Podanie tych danych jest konieczne do celów duszpasterskich.
  4. Dane osobowe, które zbieramy na podstawie Pana / Pani zgody są konieczne do realizacji celów duszpasterskich. Niepodanie tych danych, lub brak zgody na ich przetwarzanie może utrudnić pracę duszpasterską Parafii.
  5. Może Pan / Pani wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie. W tym celu należy zwrócić się pisemnie do Administratora Danych.
  6. Dane osobowe, które zebraliśmy na podstawie odrębnych przepisów prawa, będziemy przetwarzać przez okres niezbędny do realizacji zadań publicznych, a następnie w celach archiwizacyjnych. Dane osobowe, które zebraliśmy na podstawie Pana / Pani zgody będziemy przetwarzać do czasu utraty ich przydatności dla Parafii lub momentu cofnięcia zgody.
  7. Ma Pan / Pani prawo dostępu do treści podanych danych oraz możliwość ich uzupełnienia i aktualizowania. Ma Pan / Pani prawo żądać wstrzymania przetwarzania, lub usunięcia danych, które zebraliśmy za Pana / Pani zgodą. Równocześnie ma Pan / Pani prawo do przeniesienia danych osobowych.