Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej

Dnia 26 listopada 2017 r. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Akcja Katolicka Diecezji Drohiczyńskiej obchodziła jak każdego roku swoje patronalne święto.
Uroczystość odbyła się w Katedrze drohiczyńskiej.

 

       

 

 

 

 

 

 

Z naszego Parafialnego Oddziału w corocznym święcie Akcji Katolickiej wzięło udział dziesięciu członków wraz z Księdzem Asystentem – Dziekanem bielskim księdzem prałatem Kazimierzem Siekierko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Tadeusz Pikus.

 

W homilii ks. biskup powiedział m.in., że podczas życia na ziemi Jezus nie chodził w koronie. Stanął ubogi pośród nas biednych, chorych i potrzebujących. Gdy przyszedł czas wyboru, większość opuściła go. Znalazł się na niezwykłym tronie – krzyżu, z koroną z ciernia na głowie. Jezus Chrystus to Król, który wprowadza nie tylko sprawiedliwość, ale też miłość i miłosierdzie. Dzięki temu każdy z nas może stać się członkiem Królestwa Bożego. Jesteśmy do tego powołani. Osiągnąć to możemy jedynie naśladując naszego Króla, tj. kochać innych miłością miłosierną i tak jak nasz Król służyć najbiedniejszym. Trudno jest w sobie przełamać lęki i opory, aby w biednym, czy uzależnionym dostrzec człowieka. Ludzie niejednokrotnie staczają się na dno i pozostają bez opieki i troski. Naszym zadaniem jest się nad nimi pochylić.

W trakcie Mszy św. odbyło się uroczyste przyjęcie do Akcji Katolickiej pięciu nowych członków.

Jak zwykle po Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na wspólny obiad.