28 października

  1. Dziś przypada wspomnienie  św. Tadeusza Apostoła – dzień imienin naszego Pasterza Tadeusza Pikusa. Pamiętajmy o Jego osobie i posługiwaniu, w naszej modlitwie.
  2. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe, na które wpiszmy naszych bliskich zmarłych, za których będziemy modlić się w listopadzie na różańcu i w ciągu roku, w pierwsze niedziele miesiąca.  Zadbajmy także o nasze cmentarze, uporządkujmy groby, mogiły, może szczególnie te opuszczone.
  3.  W kiosku obok kościoła rozprowadzane są znicze Caritas w cenie 5 zł. oraz kalendarze seminaryjne w cenie 5 zł.  Jak zwykle to nasza forma jałmużny i pomocy drugiemu człowiekowi.
  4. I listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętamy o naszych świętych Patronach i orędownikach. Msze św. o godz. 730, 900, 1030 połączona z procesją żałobną za zmarłych, wokół naszego kościoła.
  5. II listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Nasza pamięć i modlitwa za zmarłych, to wyraz naszej troski o bliźniego i o życie wieczne. Msze św.  730, 900, 1030 połączona z procesją żałobną za zmarłych, wokół naszego kościoła, 1800. W tym dniu nie obowiązuje post.
  6. Od 3 do 10 listopada zapraszamy na Różaniec wypominkowy. Polecać będziemy zmarłych, wypisanych na kartkach. W te dni Msza wieczorna o godz. 1730, po niej modlitwa różańcowa.
  7. Pamiętajmy, że w okresie oktawy Uroczystości Wszystkich  św., można każdego dnia uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Potrzeba być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych i w intencjach papieża.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.
  9. Z okazji szczególnej daty 100-lecia Niepodległości Polski wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na bezalkoholowy bal 10 listopada o godz. 19:00 w sali Iwonka. Szczegóły o balu i możliwościach zapisania się na plakatach.