3 marca

  1. 4 marca wspomnienie św. Kazimierza, patrona Metropolii Białostockiej. Także dzień urodzin i imienin naszego Ks. proboszcza, o którym pamietajmy w naszych modlitwach.
  2. Środą Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu, okresu przemiany serca i nawrócenia. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 18.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz spożywamy 3 posiłki, w tym jeden do syta.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa dla dzieci w środy o 17.30, dla pozostałych w piątki o 17.30. Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz.10.30
  4. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można otrzymać odpust zupełny, będąc w stanie łaski uświęcającej.
  5. W piątek, 8 marca, dzień kobiet. Modlimy się za niewiasty, składając im życzenia. Tradycyjnie tego dnia Droga Krzyżowa i Msza św. w intencji kobiet. Ofiary, które zbierzemy podczas Mszy przeznaczymy na zakup nowego Mszału.
  6. Od 1 niedzieli Wielkiego Postu zacznie się kurs przedmałżeński. Narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa zapraszamy na godz. 16.00 do salek pod plebanią.
  7. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza rolników na szkolenie z zakresu przyznawania i wypełniania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na 2019 r. Spotkanie u Urzędzie Gminy Bielsk Podlaski 7 marca 2019 r. o godz. 10.00.
  8. Na bocznych ołtarzach wyłożone są skarbonki wielkopostne Caritas. Składamy do nich jałmużnę wielkopostną, która Caritas przekaże ubogim seniorom.