OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08 września-XXIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj w naszej parafii przezywamy doroczny odpust Narodzenia NMP.

  1. W przyszłą niedzielę – 15 września na Mszy św. dla dzieci o godz.12.00 poświęcenie tornistrów – plecaków uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów.
  2. Dzieci z klas trzecich, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie po Mszy św. w celu zapisania na przygotowanie do I Komunii św. Obecność obowiązkowa dzieci i rodziców.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, dzięki któremu informacje o naszej diecezji pojawiają się w prasie, radiu, Internecie i telewizji.
  4. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół oraz Nasz Naród. W naszej parafii ta modlitwa odbędzie się o godz. 15 na placu przed bazylika z krzyżem i pomnikiem Sw. Jana Pawła II. Tych którzy nie mogą być o godz.15 zapraszamy w to samo miejsce o godz. 21.00. Na obydwa spotkania przychodzimy z krzyżami z naszych domów a o 21.00 dodatkowo z lampionami. Poświecimy je na nowo, aby nam przypominały ,że „Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem”.
  5.  W piątek 13 września w parafii MB z Góry Karmel nabożeństwo fatimskie o godz.18.00 Msza a później różaniec. Bierzmy udział w tym nabożeństwie.
  6.