15  września 2019 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła  – 15  września 2019 r.

  • Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Posłuchajmy Komunikatu Kurii Biskupiej: „Trzy lata temu zastało powołane do istnienia Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej. Działa ono na rzecz umacniania ducha wspólnoty diecezjalnej poprzez: prowadzenie internetowej strony diecezji, redagowanie „Niedzieli Podlaskiej”, przygotowywanie cotygodniowego magazynu „Z Bogiem nad Bugiem” w Radiu Białystok, prowadzenie transmisji internetowych, administrowanie profilem diecezji na Twitterze oraz Facebooku, prowadzenie sms-owego systemu komunikacji, koordynację e-mailowych skrzynek parafialnych, organizowanie kursów przygotowujących do fotografowania i filmowania na terenie obiektów sakralnych. Zbiórka do puszek na rzecz CIDD umożliwia realizację wymienionych zadań. Zeszłoroczne ofiary pozwoliły na częściowe pokrycie kosztów sprzętu audiowizualnego, który służy do transmitowania uroczystości i spotkań diecezjalnych. Prosimy zatem o wparcie duchowe i materialne Centrum Informacji, aby mogło ono nadal pełnić swoją misję dla dobra całej wspólnoty diecezjalnej”.
  • W środę Święto Świętego Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży, z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież z parafii bielskich w środę  o godz. 17.00 na wspólną modlitwę w Bazylice, a po modlitwie na ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólną zabawę w ogrodach parafialnych. Niech to będzie Święto Radości Wspólnoty Dzieci i Młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę 100-lecie ZHP w Bielsku Podlaskim. Z powodu przewidywanej dużej ilości harcerzy i rezerwacji miejsc na tej Mszy, prosimy aby kto może przyszedł na inna Mszę Sw.
  • W niedzielę imieniny ks. prefekta Mateusza Roguskiego. Msza św w jego intencji o godz.12.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszego solenizanta.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania.