27 października

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 27 października 2019 r.

  1. W Uroczystość Poświęcenia Kościoła dziękujemy tym parafianom, którzy dbają o naszą Bazylikę składając ofiary indywidualne na potrzeby kościoła oraz składają ofiary na niedzielną i świąteczną tacę. Niech Bóg w swojej łaskawości im to wynagrodzi.
  2. W ubiegła niedzielę wg dokonanych obliczeń we wszystkich Mszach Sw uczestniczyło 1478 osób czyli 42,43% parafian
  3. W środę zebranie Akcji Katolickiej po różańcu
  4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w bazylice będą o godz.7.30, 9.00, 10.30 z procesją za zmarłych wokół Kościoła. Zachęcamy do nawiedzenia grobów swoich zmarłych. Jest to I-wszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz 9.00 w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  5. Wyjazd do chorych w piątek 8.11
  6. 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30 z procesja za zmarłych wokół Kościoła i o godz.18.00. Przed Mszami czytanie wypominków. Przyjmujemy jeszcze na wypominki, które niech będą także wyrazem naszej pamięci i wdzięczności zmarłym rodzicom i krewnym, braciom, siostrom, kapłanom. Za nawiedzenie cmentarza w dniach 1-8 listopada można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za zmarłych / spowiedź, komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św…
  7. W przyszła niedziele na Msze o godz 12.00 zapraszamy dzieci w przebraniu Świętych. Szczegóły podadzą Siostry na katechezie.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.
  9. Fundacja Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej serdecznie prosi mieszkańców Bielska oraz wszystkich którzy będą nawiedzać cmentarz bielski o wsparcie akcji odnowy zabytków na cmentarzu. Bóg zapłać za każdą wrzucona do puszki złotówkę.