23 lutego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
23 luty 2020 r.
VII niedziela zwykła

1. Dzisiaj rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.
2. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową. Msze św. o godz. 7.00,8.30,10.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje – nas katolików – post ścisły. Wielki Post to czas pokuty, umartwienia i wynagrodzenia za popełnione grzechy. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Rekolekcje, jak również dobre uczynki, postanowienia, umartwienia, wyrzeczenia i jałmużna wielkopostna.
3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy o godz.10.00
4. W niedzielę 1.03 Dzień Żołnierzy Niezłomnych nazwanych przez komunistów wyklętymi, którzy walczyli z narzuconą przez sowietów naszemu narodowi komuną.
5. W przyszłą niedzielę o godz.16.00 w salkach parafialnych rozpoczniemy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zapraszamy wszystkich planujących w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa.
6. W związku z beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego prosimy o zgłaszanie się w parafiach kto planuje wziąć w nich udział. Jest to potrzebne do zaplanowania parkingów dla aut osobowych i autokarów oraz wydaniem biletów wstępu.
7. W najbliższa niedzielę po Mszy o godz 12.00 spotkanie dzieci i rodziców do I-wszej Komunii Sw.
8. Kurs Ewangelizacyjny Emaus organizowany w dniach 6-8.03 szczegóły na plakacie
9. „SOLNICZKA” zapraszamy wszystkich chętnych, młodzież klas maturalnych do cyklu spotkań dotyczących MIŁOŚCI . Najbliższe spotkanie w niedzielę o godz.17.00