Ogłoszenia 12 grudnia 2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 grudnia 2021 r.

III Niedziela ADWENTU-GAUDETE

 

  1. Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na ogrzewanie naszej bazyliki. Bóg zapłać.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo wypominkowe. Po Mszy o godz.12.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa

3.    Jutro 13 grudnia przypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.  

  1. RORATY w Adwencie – środa i sobota o godz.6.30 i 18.00. Roraty z kazaniem do dzieci o godz. 18.00. Zapraszamy na Roraty z lampionami dzieci, młodzież i dorosłych.
  2. Poświęcone opłatki na wigilijny stół, możemy nabywać w zakrystii i w kiosku przy bazylice. Niech w każdym katolickim domu na stole nie zabraknie opłatka-symbolu przychodzącego Chrystusa.
  3. Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę choinkową. Należy wykonać aniołka do zawieszenia na choinkę w naszym kościele. Technika wykonania i materiał dowolne, aniołek nie może być większy niż 10cm. I niezbyt ciężki (tak żeby nie urwał gałęzi😊). Aniołki przynosimy do zakrystii do s. Danieli do przyszłej niedzieli.
  4. W zakrystii i kiosku świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas DD jako pomoc najuboższym.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych, harcerze i wolontariusze będą rozprowadzać świąteczne znicze. Zebrany ofiary zostaną przeznaczone dla dzieci z Woroneża(Rosja), gdzie posługują siostry Dominikanki. Po Mszy o godz.10.00 montaż słowno-muzyczny ku czci Maryi i Józefa przygotowany przez nasza panią Organistkę i schole dziecięco-młodzieżową. Zapraszamy.
  6. 17 grudnia(piątek)- urodzin papieża Franciszka. Polecajmy w modlitwie dostojnego Solenizanta.
  7. WSD w Drohiczynie zaprasza młodzież męską szkół średnich na rekolekcje powołaniowe w dniach 27-29 grudnia br. Informacje szczegółowe u ks. Wikariuszy.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii indywidualne czy też przesłane na konto parafii. KONTO PARAFII: BANK BNP Paribas oddział w Bielsku Podlaskim nr konta: 57 2030 0045 1110 0000 0072 2020.