Ogłoszenia 13 marca 2022r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 marca 2022r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Trwa Wielki Post to czas pokuty, umartwienia i wynagrodzenia za popełnione grzechy. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Rekolekcje, jak również dobre uczynki, postanowienia, umartwienia, wyrzeczenia i jałmużna.
 2. Rekolekcje w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach 1-2-3 kwietnia.
 3. Dzisiejsza niedziela „Ad Gentes”– Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego” – ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na misje.
 4. Dziś o godz.15.00 w salce parafialnej kurs przedmałżeński. Zapraszamy zainteresowane osoby.
 5. Dziś od godz.17.00 adoracja Najsw.Sakramentu. Włączmy się w modlitwę o pokój na świecie, o 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 6. Na prośbę Ks.Bpa i Caritas DD zwracamy się z prośbą do naszych parafian, ludzi dobrej woli, którzy mogliby przyjąć uchodźców pod swój dach o zgłaszanie się do ks.Adama osobiście bądź tel. Prosimy o jak najszybszą informację.
 7. W kiosku przy bazylice możemy nabyć baranki na wielkanocny stół, które rozprowadza CARITAS DD po 6zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym w naszej diecezji i parafii.
 8. Parafia Opatrzności Bożej w Bielsku Podl. Zaprasza obywateli Ukrainy na Msze Sw. w języku ukraińskim w przyszłą niedzielę 20 marca o godz.16.00. Natomiast codziennie od 7.30 do 16.30 w Dworku – Świetlica i Przedszkole dla Ukraińców z pełnym wyżywieniem i opieką. Zapraszamy w imieniu bielskich katolickich parafii.
 9. Siostry Dominikanki chciałyby wraz z parafianami zorganizować pomoc dla swoich sióstr, które posługują na Ukrainie w Fastowie. Planują rozprowadzać 3 i 10 kwietnia ręcznie robione palemki, a w Wielką Sobotę – buteleczki w wodą święconą. Siostry zwracają się z prośbą, aby osoby chętne, które mogą pomóc w przygotowaniu palemek zgłosiły się do Danieli. Siostry będą również wdzięczne za ofiarowanie każdej ilości bukszpanu. Można go dostarczyć za tydzień 20 i 21 marca. Szczegółowe informacje u Sióstr.
 10. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: środa 17.30 dla dzieci, w piątek dla wszystkich godz.17.30, Gorzkie Żale: Niedziela po Mszy o godz.10.00 i 17.45 Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 11. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie naszej bazyliki.
 12. ZAPOWIEDZI: Maciej Waszkowiak, kawaler, par.tutejszej i Karolina Grabowska,panna zam.Jaworowo Kłódz, par. Zawidz Kościelny (I).
 13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.