Ogłoszenia 22 maja 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 maja 2022r.

 VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej ks. Łukasza Borzęckiego przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, który w seminarium pełni rolę Prefekta, głosi Słowo Boże i zbiera tacę przeznaczoną na utrzymanie naszego Seminarium duchownego, kształcącego przyszłych kapłanów dla naszej diecezji i do posługi wśród nas.
 2. Dziś o godz.10.00 będzie sprawowana Msza Sw. za sp. ks. Bronisława Zaleskiego w 67r. jego śmierci, założyciela i dyrektora I LO im. T. Kościuszki w Bielsku Podl. Zapraszamy.
 3. Dziś o godz.14.00 Msza Sw. z racji Poświęcenia pól z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Woroniego, Niewina Starego i Kamieńskiego w tych miejscowościach.
 4. Przeżywamy miesiąc maj-poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po mszy wieczornej, w niedziele po Mszy o godz.10.00 i 17.45. W niedziele od 17.00 Adoracja Najsw. Sakramentu. Zachęcamy do odmawiania nabożeństwa majowego w miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.
 5. 24 maja NMP, Wspomożycielki Wiernych i dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach; 25 maja dzień modlitw o świętość życia kapłanów. W tym dniu przypada 28r. śmierci Ks. Bpa Władysława Jędruszuka, pierwszego Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej. Polećmy Go Bogu w modlitwie. 26 maja wspomnienie sw.Filipa Nerii, obchodzimy tego dnia DZIEŃ MAMY- pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach…
 6. 27 maja święcenia diakonatu w katedrze drohiczyńskiej, 28 maja święcenia prezbiteratu. W tym roku dla naszej diecezji zostanie wyświeconych trzech nowych kapłanów, polećmy ich w modlitwie i wypraszajmy łaskę nowych powołań.
 7. Dzieci z klasy IV spotkanie i próba przed rocznicą I Komunii Sw. 25 maja(środa) ok.19.00.
 8. W sobotę 27 maja o godz.10.00 Pierwsza Komunia Święta. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców, rodzeństwa, krewnych w piątek o godz.16.30, dla dzieci świętujących rocznicę I Komunii spowiedź o 17.00
 9. W najbliższa niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Św. o godz.10.00 rocznica I Komunii Sw.
 10. Biuro podróży zaprasza na pielgrzymkę śladami sw. Pawła do Grecji w dn.09 – 28.09.2022. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej i u księdza Adama.
 11. Parafia Matki Bożej z Góry Karmel zaprasza na Warsztaty Małżeńskie w sobotę 4 czerwca w godz.9.00 – 14.00. Szczegóły na plakacie.
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.
 • Zapowiedzi: Mateusz Maleszewski, kawaler zam. Jawory – Klepacze, par. Rutki-Kossaki i Joanna Bartosiak, panna zam. Białystok, par. Wniebowzięcia NMP (I).