Ogłoszenia 24 lipca 2022r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 lipca 2022r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów po każdej Mszy przy głównej bramie. Składane ofiary przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W czwartek adoracja od godz.17.00 i Msza Sw. przez wstawiennictwo bł. Antoniego Beszty-Borowskiego.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Trójcy Świętej i sw. Anny w Prostyni.
  4. Nasze parafialne dziękczynienie za plony będziemy obchodzili 4 września na Mszy o godz. 10.00. W tym roku prosimy, aby wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Baniek.
  5. Można już zapisywać się na Pieszą Diecezjalna Pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w kancelarii w godz. 7.30-9.30 i 16.30-17.30. Grupa Zielona (dekanaty bielski,hajnowski,brański) wyrusza na pielgrzymi szlak 01.08.2022 o godz.7.00 z Katedry w Drohiczynie. Zdanie bagaży 31 lipca przy Bazylice w godz.13.30-14.00. Natomiast osoby, które nie mogą iść w pielgrzymce, a chciałby towarzyszyć pielgrzymom zapraszamy do duchowego pielgrzymowania Grupie Srebrnej. W naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Sw. jak w latach ubiegłych zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i pielgrzymowania wokół bazyliki.  Duchowy pielgrzym zobowiązuje się do uczestnictwa we Mszy sw i ofiarowania Komunii Sw.(jeśli nie jest to możliwe to winien pomodlić się przed obrazem lub figurą Matki Bożej),odmówić jedną cząstkę różańca, zdobyć się na jakiś dobry uczynek(np.post,pomoc potrzebującym itp.)
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.
  7. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i Bożych łask w nowym tygodniu.
  8. Zapowiedzi: Konrad Mateusz Brański,kawaler,zam.Białystok,par.sw.Wojciecha i Monika Bańkowska,panna,zam.Woronie,par.tut.(I).