Ogłoszenia 28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 sierpnia 2022r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zapraszamy.
 2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na mszy o godzinie 10.00 powitamy
  Kan. Jarosława Kuźmickiego, który obejmuje funkcję kapelana szpitala w Bielsku Podlaskim i będzie nam pomagał w parafii. Na mszy o godzinie 12.00 powitamy w naszej wspólnocie Siostrę Józefę, która rozpoczyna u nas w parafii swoją posługę. Życzymy
  ks. Kanonikowi Jarosławowi Kuźmickiemu i Siostrze Józefie wielu łask Bożych w ich służbie na chwałę Pana Boga i z pożytkiem dla ludzi.
 3. 1 września w czwartek początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta o godzinie 8.00 w intencji dzieci, młodzieży, dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły dla szkół bielskich, a dla społeczności szkolnej z Augustowa Msza Święta o godzinie 9.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby z Bogiem rozpocząć ten nowy rok szkolny.
 4. 1 września to również 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dzień modlitw
  o powołania kapłańskie i zakonne; adoracja od godz. 17.00. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 (możliwość spowiedzi), Msza Święta i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; wyjazd do chorych od godziny 9.00. W sobotę adorację, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec wynagradzający rozpoczniemy po Mszy Świętej wieczorem z racji na ślub o godzinie 17.00.
 6. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej powinny rozpocząć obchodzenie pierwszych piątków miesiąca. Prosimy rodziców o dopilnowanie tego. Podstawowym warunkiem praktyki pierwszych piątków jest przystępowanie do Komunii św. przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Nie można ani zmienić dnia przyjęcia Komunii św., ani przerwać kolejnych dziewięciu piątków. Więcej szczegółów, które warto sobie przypomnieć na tablicy ogłoszeń.
 7. Parafialne dziękczynienie za plony w naszej parafii będziemy obchodzili już w najbliższą niedzielę 4 września na Mszy o godz. 10.00. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracja i procesja eucharystyczna po Mszy Świętej. W procesji będzie niesiony również wieniec dożynkowy. Wieniec w tym roku przygotowują mieszkańcy Baniek, również oni będą reprezentować naszą parafię na dożynkach diecezjalnych w Kosowie Lackim 10 września.
 8. Od dziś do soboty prosimy, aby przynosić do zakrystii (do Siostry Danieli) owoce i warzywa do dekoracji dożynkowej (winogrona, jabłka, kukurydzę, dynie, ogórki, pory, buraki, cukinię, kapusty, kalafiory, gruszki, śliwki itp.). Jeśli ktoś chciałby podarować ziarno do poświęcenia, to prosimy zgłosić się po wiaderko do s. Danieli.
 9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.