Ogłoszenia 16 października 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 października 2022r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ PAPIESKI

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Dziś obchodzimy 44.rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową – Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek po Mszach Sw. przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z polskich wsi i miasteczek, by mogła się uczyć i studiować tworząc żywy pomnik sw. Jana Pawła II. Zapraszamy na godz.21.00 pod pomnik sw. Jana Pawła II na wspólną modlitwę „Apel ze sw. Janem Pawłem II”.
 3. W ubiegłą niedzielę odbywało się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Sw.i przyjmujących Komunię święta. We Mszach uczestniczyło 820 osób co stanowi 24%, a komunię świętą przyjęło 515 osób tj.15%.
 4. W przyszłą niedziele będziemy gościli w naszej parafii przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne.
 5. Październik – miesiąc różańcowy. Przypominamy, że Msze Sw. wieczorne w październiku w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30 po Mszy nabożeństwo różańcowe – godz.18.00, w niedzielę nabożeństwo różańcowe po Mszy o godz.10.00. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne najlepiej drukowanymi literami wypisywanie imion naszych bliskich zmarłych których będziemy polecać modlitwie w tegorocznych wypominkach.
 7. 18 października (wtorek) święto sw. Łukasza, Ewangelisty. Dzień imienin naszego wikariusza ks. Łukasza Suszki. Na Mszy o godz.18.00 złożymy życzenia ks. Łukaszowi. W tym dniu przypada również święto patronalne Służby Zdrowia. W modlitwie polećmy lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i wszystkich, którzy troszczą się o chorych.
 8. Siostry Dominikanki proszą o pomoc dla sióstr posługujących na wschodzie (Łotwa,Ukraina,Rosja). Przez cały październik będą zbierać słodycze z długim terminem ważności, zeszyty, przybory szkolne oraz męskie buty numery powyżej 40 rozmiaru. Przyniesione rzeczy można składać przy ołtarzu bł. Antoniego oraz w zakrystii.
 9. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza znicze w cenie 9 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym z terenów naszej diecezji. Możemy je nabywać w kiosku przy bazylice.
 10. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podl. 23 października po Mszach o godz.10.00 i 12.00 przeprowadzą Kiermasz stroików nagrobnych. Zechciejmy wesprzeć to dzieło na rzecz osób niepełnosprawnych.
 11. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.