Ogłoszenia 23 października 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 października 2022r.

XXX NIEDZIELA MISYJNA

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Dzisiejsza niedzielą rozpoczyna w kościele Tydzień Misyjny. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.
 3. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza znicze w cenie 9 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym z terenów naszej diecezji. Możemy je nabywać w kiosku przy bazylice.
 4. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podl. dzisiaj po Mszach o godz.10.00 i 12.00 przeprowadzą Kiermasz stroików nagrobnych. Zechciejmy wesprzeć to dzieło na rzecz osób niepełnosprawnych.
 5. Październik – miesiąc różańcowy. Przypominamy, że Msze Sw. wieczorne w październiku w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30 po Mszy nabożeństwo różańcowe – godz.18.00, w niedzielę nabożeństwo różańcowe po Mszy o godz.10.00. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy o czytelne najlepiej drukowanymi literami wypisywanie imion naszych bliskich zmarłych, których będziemy polecać modlitwie w tegorocznych wypominkach.
 7. Siostry Dominikanki proszą o pomoc dla sióstr posługujących na wschodzie (Łotwa,Ukraina,Rosja). Przez cały październik będą zbierać słodycze z długim terminem ważności, zeszyty, przybory szkolne oraz męskie buty numery powyżej 40 rozmiaru. Przyniesione rzeczy można składać przy ołtarzu bł. Antoniego oraz w zakrystii.
 8. 28 października wspomnienie sw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin J.E.ks.Bpa Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego Solenizanta.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej bazyliki- 226 rocznica.
 10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele misyjne.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.