Ogłoszenia 6 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06 listopada 2022r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca-nabożeństwo adoracyjne po Mszy o godz.10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
  2. Dziś i jutro za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie samego lub jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Sw. modlitwa w intencji Ojca Świętego, brak przywiązania do grzechu. Różaniec na cmentarzu grzebalnym przy ulicy Wojska Polskiego o godz.18.15. Na nowym cmentarzu dziś o g.15:00, w poniedziałek i wtorek o godz. 18:50.
  3. Kartki wypominkowe wyłożone są jeszcze na ołtarzach bocznych. Codziennie poł godziny przed wieczorną Mszą Sw. różaniec wypominkowy za zmarłych a w niedzielę odczytywanie wypominek przed każdą Msza Sw. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypraszając dar życia wiecznego naszym bliskim zmarłym.
  1. 9 listopada liturgiczne święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Katedry Papieża, Biskupa Rzymu „Matki i Głowy wszystkich Kościołów świata”.
  2.  11 listopada przypada 104.Rocznica Odzyskania Niepodległości. Msze sw. o godz. 7.00;8.30; o godz.10.00 Msza sw w intencji Ojczyzny, Narodu, Prezydenta i o godz.18.00. Zapraszamy do modlitwy w tym dniu za Ojczyznę i Naród. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej. Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. Starosta Bielski oraz Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Patriotycznych zapraszają na powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godz.10.00 rozpoczęcie uroczystości przy kościele Matki Bożej z Góry Karmel, o godz.10.15 Msza Sw. za Ojczyznę. Po Mszy przemarsz pod pomnik Niepodległości Polski (wystąpienia okolicznościowe; prezentacja artystyczna; złożenie wieńców). O godz.15.00 w Bielskim Domu Kultury Akademia z okazji  Święta Niepodległości. Zapraszają organizatorzy.
  4. W niedzielę 20 listopadarozpocznie się w parafii Matki Bożej z Góry Karmel o godz. 17:00 w salce parafialnej kurs przedmałżeński.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zbierane do puszek po niedzielnych mszach przeznaczone będą na ten cel.
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego kościoła i parafii.