Ogłoszenia 20 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 listopada 2022r.

XXXIV NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

  1. Obchodzimy dziś niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Jest to święto patronalne WSD w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, za które odmówienie możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
  3. Codziennie w listopadzie poł godziny przed wieczorną Mszą Sw. różaniec wypominkowy za zmarłych, a w niedzielę odczytywanie wypominek przed każdą Msza Sw. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypraszając dar życia wiecznego naszym bliskim zmarłym.
  4. Dziś rozpoczna się w parafii Matki Bożej z Góry Karmel o godz. 17:00 w salce parafialnej kurs przedmałżeński.
  5. W środę 23.11 o godz.18.00 odbędzie się spotkanie modlitewne księży kanoników podlaskiej kapituły w naszej Bazylice. Msze sw. za sp. Mieczysława Grygoruka i Bronisławę Łuczaj, które zostały wyznaczone na godz.18.00, będą odprawiane o godz.7.00.
  6. 11 wspomnienie OFIAROWANIA NMP, 22.11 wspomnienie sw. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórów i muzyki kościelnej. W modlitwie pamiętajmy o p. Organistce, chorze parafialnym i scholii młodzieżowej.
  7. W przyszłą niedzielę początek okresu Adwentu-nowego roku liturgicznego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej Bazyliki.
  8. Na ołtarzach bocznych wyłożone są torby Caritas. Jak co roku akcją „Od serca” wspieramy produktami spożywczymi i środkami czystości najuboższych naszej parafii i diecezji. Torby przynosimy w przyszłą niedzielę do zakrystii lub pod ołtarz bł. Antoniego.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego kościoła i parafii.