Ogłoszenia 27 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 listopada 2022r.

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwo Rorat w środy i soboty o godz.6.30 i 18.00. Prosimy o przychodzenie na to nabożeństwo z lampionami.
 2. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszej bazyliki.
 4. Do końca listopada poł godziny przed wieczorną Mszą Sw. różaniec wypominkowy za zmarłych.
 5. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 4-5-6 grudnia (niedziela, poniedziałek, wtorek). Zakończenie rekolekcji odpustem ku czci patrona naszej parafii Sw. Mikołaja, Biskupa. Rekolekcje będzie prowadził ks. Wojciech Łuszczyński. Msze sw. wg. porządku będą sprawowane o godz.7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo adoracyjne
 7. Na ołtarzach bocznych wyłożone są torby Caritas. Jak co roku akcją „Od serca” wspieramy produktami spożywczymi i środkami czystości najuboższych naszej parafii i diecezji. Torby przynosimy do zakrystii lub pod ołtarz bł. Antoniego.
 8. W kiosku przy bazylice rozprowadzane są jak co roku świece caritsowe w cenie 10 i 20zł, kalendarze adwentowe – cegiełka na Dom Dziecka Rafael w Wyrozembach – 15zl. Kalendarze ścienne 7zl. oraz opłatki wigilijne. Miejmy świadomość, że ofiary składane przy nabywaniu opłatków wigilijnych to część wynagrodzenia posługującej w bazylice pani organistce, wiec niech nie będzie ona zdawkowa ale rzeczywista.
 9. W tym tyg.I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dzień modlitw o powołania, adoracja od.godz.17.00, w piątek od godz.17.00 adoracja Najsw. Sakramentu i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w sobotę różaniec wynagradzający o godz.17.00.
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego kościoła i parafii.