Ogłoszenia duszpasterskie 26 lutego 2023

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 lutego 2023r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.
 2. Na ogrzewanie bazyliki z ofiar składanych na tace ubiegłej niedzieli zebraliśmy 5200zł. Bóg zapłać.
 3. Dziś odbywa się zbiorka ofiar do puszek na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.
 4. W środę zapraszamy na Mszę św. do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo we wszystkich zanoszonych przez nas intencjach.
 5. 1 marca (środa) Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W sobotę 4 marca Uroczystość sw. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na misje „Ad Gentes” – pomoc polskim misjonarzom. Wesprzyjmy dzieła prowadzone przez polskich misjonarzy.
 7. We wtorek 28 lutego po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Krzyża. Adorację prowadzić będzie nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Sw. Zapraszamy.
 8. W tym tyg. I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, piątek adoracja od godz.17.00. W sobotę różaniec wynagradzający podczas adoracji o godz.17.00.
 9. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
 10. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 18.00 dla wszystkich. W tym roku w piątki będzie sprawowana Droga Krzyżowa z Kazaniem pasyjnym. Nie będzie później Mszy Sw. Przyjęte intencje na godz.18.00 będą odprawiane o godz.7.00. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45 przed wieczorną Msza Sw. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 11. KURS PRZEDMAŁZEŃSKI 4-5 marca tj. sobota-niedziela. Rozpocznie się w sobotę o godz.9.00 w salkach parafialnych. Zapraszamy zgłoszone osoby. WARSZTATY ROZWOJU RELACJI MALZENSKICH – plakat.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.