Ogłoszenia 05 marca 2023r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05 marca 2023r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.
  2. Dziś niedziela Ad Gentes Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegoroczne hasło „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Zbiorka ofiar do puszek na rzecz pomocy polskim misjonarzom.
  3. W przyszłą niedzielę 12 marca o godz.12.00 na prośbę Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych okręg Białystok będzie sprawowana Msza Sw. z asystą żołnierską w intencji poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego z powiatu i miasta Bielsk Podlaski. Po Mszy Św. przejście pod budynek byłej siedziby Publicznego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w BP. w celu złożenia kwiatów. O Godz.13.30 spotkanie członków i sympatyków Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W imieniu organizatorów zapraszamy.
  4. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 18.00 dla wszystkich z kazaniem pasyjnym. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  6. Kolejny rok, w Wielkim Poście, członkowie Kół Różańcowych oprócz modlitwy, podejmują post o chlebie i wodzie w intencjach duchowieństwa naszej diecezji oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także o upragniony pokój na Ukrainie. W dniach 06 – 08.03 (3 dni) – Dekanat Bielski włącza się w dni postu. Zachęcamy ludzi dobrej woli do tej formy postu.
  7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane czekoladowe baranki wielkanocne. Coroczna akcja Caritas na rzecz pomocy najuboższym z terenu naszej parafii i diecezji.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.