Ogłoszenia 12 marca 2023r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 marca 2023r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.
  2. Dziś o godz.12.00 na prośbę Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych okręg Białystok będzie sprawowana Msza Sw. z asystą żołnierską w intencji poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego z powiatu i miasta Bielsk Podlaski. Po Mszy Św. przejście pod budynek byłej siedziby Publicznego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w BP. w celu złożenia kwiatów. O godz.13.30 spotkanie członków i sympatyków Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W imieniu organizatorów zapraszamy.
  3. Jutro 13 marca przypada 10 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka, którego niech Bóg zachowa na najdłuższe lata.
  4. W kiosku przy bazylice do nabycia są czekoladowe baranki paschalne na wielkanocny stół. Coroczna akcja Caritas na rzecz pomocy najuboższym z terenu naszej parafii i diecezji.
  5. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym dzieci i dorosłych.
  6. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 18.00 dla wszystkich z kazaniem pasyjnym. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  7. 18 marca (sobota) o godz. 16.00 w Bielskim Domu Kultury będzie wyświetlany film pt. Opiekun, opowiadający o wstawiennictwie i cudach sw. Józefa. Polecamy!
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.
  9. Przez wstawiennictwo św. Józefa módlmy się za Kościół w Polsce w kontekście ostatnich wydarzeń…