Ogłoszenia 19 marca 2023r

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 marca 2023r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.
  2. Rekolekcje parafialne 24-25-26 marca 2023r. Będzie je prowadził ks. Mirosław Łaziuk. Skorzystajmy z tego czasu łaski na osobiste spotkanie z Panem poprzez udział w rekolekcjach, sakrament pokuty i pojednania, nabożeństwa wielkopostne. Msze Sw.pt-sob-ndz. godz.7.00,8.30,10.00,12.00 i 18.00.Taca z ostatniego dnia rekolekcji przeznaczona jest do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.
  3. 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Taca przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza sw. w intencji ochrony życia i osób podejmujących duchową adopcję w intencji dzieci, których życie jest zagrożone.  W par. Miłosierdzia Bożego Dzień Skupienia Kobiet o godz.11.00 zawiązanie wspólnoty następnie Msza sw. świadectwa, konferencja adoracja.
  4. 31 marca(piątek)organizowana jest przez Par. MB z Góry Karmel Nocna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.
  5. W kiosku przy bazylice do nabycia są czekoladowe baranki paschalne na wielkanocny stół w cenie 10zl. Coroczna akcja Caritas na rzecz pomocy najuboższym z terenu naszej parafii i diecezji.
  6. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym dzieci i dorosłych.
  7. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 18.00 dla wszystkich z kazaniem pasyjnym. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  8. Polecamy modlitwie s. Józefę w dniu imienin wypraszając potrzebne łaski i Boże blog. Dziś o godz.12.00 będzie sprawowana Msza sw. w int.s.Józefy. 
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.