Ogłoszenia 30 kwietnia 2023r

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 kwietnia 2023r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY DOBREGO PASTERZA

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, módlmy się w intencji nowych powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na WSD w Drohiczynie.
 2. Zapraszamy na adoracje NS dziś od godz. 17.00
 3. Za tydzień I-wsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół Bazyliki.
 4. Wczoraj młodzież klas 8 z naszej parafii przyjęła z rąk ks. Bpa Piotra Sawczuka Sakrament bierzmowania.
 5. Dziś o 10.00 Msza św. w intencji mieszkańców Malinowa z prośbą o Boże błogosławieństwo z racji poświęcenia pol. Za tydzień zapraszamy do Kościoła na godz. 10.00 mieszkańców Niewina Popławskiego. O godz.14.00 Msza Sw. w Nałogach.
 6. Rozpoczynamy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy o godz.18.00. W niedziele po Mszy o godz.10.00 i 17.45. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego w miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.
 7. 3 Maja – Uroczystość NMP Królowej Polski.  O godz.10.00 Msza św w naszej bazylice w intencji Ojczyzny, Narodu i Prezydenta. Po Mszy złożenie wiązanek pod pomnikiem Jana Pawła II i przemarsz uczestników pod Pomnik Niepodległości Polski. Msze Sw. w tym dniu o godz.7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. O godz. 18.00 Msza Sw z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wszystkich zanoszonych przez nas intencjach.
 8. W tym tyg. I – wszy czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja o godz.17.00. I-wszy piątek nab. do Najśw.Serca Pana Jezusa rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz.17.00 (możliwość spowiedzi) ;nab.majowe, Msza Św., wyjazd do chorych od godz.9.00; I-wsza sobota miesiąca nab.do Niepokalanego Serca NMP, adoracja o 17.00 , różaniec wynagradzający, nabożeństwo majowe i Msza Sw.
 9. UROCZYSTOŚCI I SWIĘTA W TYM TYGODNIU: 2 maja święto Flagi RP (wywieśmy flagę narodową); 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski; 4 maja sw. Floriana, patrona strażaków; 6 maja sw. Apostołów Filipa i Jakuba
 10. W zakrystii są do nabycia karty okolicznościowe I komunijne.
 11. W parafii Miłosierdzia Bożego w dniach 13-14 maja odbędzie się kurs przedmałżeński. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt tel. 508 605 275.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.