Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

04 czerwca 2023r.

 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej
 2. Dziś I niedziela miesiąca – po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół bazyliki. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą dla s. Małgorzaty, która posługiwała w naszej parafii jako katechetka. S. Małgorzata po przygotowaniu w Centrum Misyjnym wyjeżdża na misje do Boliwii.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00
 4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy o godz.18.00, w niedziele po Mszy o godz.10.00 i 17.45.
 5. Jutro rocznica utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej.
 6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy i mszę sw. we wszystkich zanoszonych intencjach.
 7. 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msze sw sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30 i 10.00 po której wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszego miasta. Nie będzie już Mszy sw. wieczorem. O ubranie naszego ołtarza przy Sądzie prosimy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do czynnego i pobożnego włączenia się w procesje. Od piątku, przez oktawę Bożego Ciała zapraszamy do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji wokół Bazyliki po mszy św. o g. 18:00
 8. 10 czerwca przypada 24.rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie. Biskup zaprasza diecezjan, oraz wszystkie wspólnoty działające przy parafiach do uczestnictwa w głównej Uroczystej Eucharystii, w sobotę, 10 czerwca 2023 r., o godz. 15.00, na placu przykatedralnym w Drohiczynie, przy replice ołtarza papieskiego.
 9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 07-13 marca 2024r. Lista już się zapełnia. Cena 5690zł + 200 USD. Szczegóły podane są na plakacie i portalach społecznościowych naszej parafii. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Adamem.
 10. Instytut „Niedziela” – wydawca Tygodnika Katolickiego, wydaje kolejny tytuł – tym razem kwartalnik w cenie 15 zł, do nabycia w zakrystii.
 11. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjnych obozów dla dzieci i młodzieży z KSMem. Szczegóły na plakatach.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.

Zapowiedzi:

 • Artur Zdrojkowski, kaw,zam. w Bielsku Podl. par.MB z Góry Karmel i Monika Teresa Lamko, panna, zam.Bielsk Podl. par. tut (I);
 • Dawid Leoniuk, kaw.zam. w Bielsku Podl. par tut. i Wioleta Krasowska, panna zam. w Bielsku Podl.par.tut.(I).