Ogłoszenia 27.08.2023r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 sierpnia 2023r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Sylwestra Falkowskiego, który od dziś rozpoczyna posługę duszpasterską w bazylice bielskiej.
 3. 1 września przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 4. 4 września w poniedziałek początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza Święta o godzinie 8.00 dla szkół bielskich, a dla społeczności szkolnej z Augustowa Msza Święta o godzinie 9.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny.
 5. W tym tygodniu I-wszy piątek i sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 (możliwość spowiedzi), Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza Święta; wyjazd do chorych od godziny 9.00. W sobotę adoracja od godz.17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec wynagradzający.
 6. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej powinny rozpocząć obchodzenie pierwszych piątków miesiąca. Prosimy rodziców o dopilnowanie tego. Podstawowym warunkiem praktyki pierwszych piątków jest przystępowanie do Komunii św. przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Nie można ani zmienić dnia przyjęcia Komunii św., ani przerwać kolejnych dziewięciu piątków.
 7. Parafialne dziękczynienie za plony w naszej parafii będziemy obchodzili już w najbliższą niedzielę 3 września na Mszy o godz. 10.00. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracja i procesja eucharystyczna po Mszy Świętej. W procesji będzie niesiony również wieniec dożynkowy. Wieniec w tym roku przygotowują mieszkańcy Nałóg, również oni będą reprezentować naszą parafię na dożynkach diecezjalnych w Łubinie Kościelnym 9 września.
 8. Od dziś do soboty prosimy, aby przynosić do zakrystii (do Siostry Danieli) owoce i warzywa do dekoracji dożynkowej.
 9. Wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń
 10. Pielgrzymka do Loretto 7-10 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.
 12. W tym tygodniu:
 • 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • 29 sierpnia wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela