Ogłoszenia 1 października 2023 r

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01 października 2023 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo różańcowe i procesja wokół bazyliki.
 3. Ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diec. Drohiczyńskiej w naszej diecezji i poza jej granicami.
 4. Dzielimy się radością. Wczoraj nasza schola dzieciaco-mlodzieżowa „Promyki Jutrzenki” na Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Siemiatyczach zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy i dziękujemy p. Organistce, s. Zofii, p. Beacie, wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu dzieci i młodzieży oraz wszystkim wspierających duchowo.
 5. W środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocyi Mszę św. we wszystkich zanoszonych intencjach. Kartki z intencjami osobistymi składamy w koszyku przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.
 6. Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja od godz.17.00, następnie Msza św. o 17.30 i nabożeństwo różańcowe
 7. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusaw pierwszy piątek miesiąca. Adoracja i spowiedź od godz.17.00. O 17.30 Msza św. i nabożeństwo różańcowe.  Wyjazd do chorych od godz.9.00.
 8. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca. Adoracja o godz.17.00. Msza sw. o 17.30 i nabożeństwo różańcowe.
 9. Październik – miesiąc różańcowy. Msze św. wieczorne w październiku w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.30 po Mszy nabożeństwo różańcowe – ok.godz.18.00, w niedzielę nabożeństwo różańcowe po Mszy o godz.10.00. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po nabożeństwie różańcowym.
 11. 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu dzień imienin Papieża Franciszka. W modlitwie wypraszajmy potrzebne łaski dla Papieża.
 12. W najbliższą niedzielę 8 października o godz. 18.00 w naszej bazylice będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. i ks. Andrzeja Witerskiego.
 13. Dominikanki organizują zbiórkę, by pomóc swoim Siostrom posługującym na Łotwie, Ukrainie i w Boliwii. Od przyszłej niedzieli do końca października można będzie złożyć dary do pudełek stojących przy ołtarzu bł. Antoniego, ofiary pieniężne prosimy przekazywać bezpośrednio siostrom. Do pudełek poprosimy wkładać: słodycze z długim terminem ważności, aniołki, ozdoby choinkowe, świeczki, przybory szkolne, papiery kolorowe, zeszyty głownie w 3 linie. Ze względu na trudności z przekazaniem rzeczy dla sióstr w Boliwii, można na ich rzecz złożyć ofiarę, którą one chcą przeznaczyć na gry i pomoce katechetyczne.
 14. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.

W tym tygodniu:2.10.św. Aniołów Stróżów; 4.10 św. Franciszka z Asyżu. – Dzień Imienin Papieża Franciszka;5.10 św. s. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia; 7.10 wspomnienie NMP Różańcowej.