Ogłoszenia 08 października 2023r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08 października 2023 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00
 2. Dziś o godz. 18.00 w naszej bazylice będzie sprawowana Msza św. z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. i ks. Andrzeja Witerskiego. Zapraszamy.
 3. Październik – miesiąc różańcowy. Msze św. wieczorne w październiku w dni powszednie będą sprawowane o godz. 17.30 po Mszy nabożeństwo różańcowe – ok.godz.18.00, w niedzielę nabożeństwo różańcowe po Mszy o godz.10.00. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne najlepiej drukowanymi literami wypisywanie imion naszych bliskich zmarłych których będziemy polecać modlitwie w tegorocznych wypominkach.
 5. 13 października Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się w Mszą sw o godz.18.00 w par. MB z Góry Karmel, procesja różańcowa ulicami Bielska zakończy się tradycyjnie przy pomniku sw. Jana Pawła II.
 6. 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców.
 7. W najbliższą niedzielę przypada Dzień Papieski.Ofiary zbierane do puszek po Mszach Sw. przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z polskich wsi i miasteczek, by mogła się uczyć i studiować tworząc żywy pomnik sw. Jana Pawła II.   O godz. 20.30 zapraszamy z lampionami pod pomnik św. Jana Pawła II na apel pamięci.
 8. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza znicze w cenie 10zł. Można je nabyć w kiosku przy Bazylice. Zakup znicza niech będzie symbolem solidarności z potrzebującymi oraz wspieranych dzieł miłosierdzia.
 9. Dominikanki organizują zbiórkę, by pomóc swoim Siostrom posługującym na Łotwie, Ukrainie i w Boliwii. Dary możemy składać do pudelek przy ołtarzu bł. Antoniego.
 10. Stowarzyszenie SYJON z Bełchatowa zaprasza na Koncert pt. ,,Święty Jan Paweł II – Papież Wolności’’, który odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 18:00 w Bielskim Domu Kultury. Na scenie wystąpi Zespół Muzyczny SYJON. Koncert został objęty Patronatem Honorowym ks. bp Piotra Sawczuka oraz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wstęp jest wolny. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie Bielskiego Domu Kultury oraz w parafiach w Bielsku Podlaskim. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz kościoła i parafii.

W tym tygodniu:

 • 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego