Ogłoszenia 29 października 2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 października 2023 r.

XXX – NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00
  2. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej bazyliki – 227 rocznica. Miało to miejsce w 1796 roku. Dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni, tych którzy ją budowali oraz wszystkich, którzy się nieustannie troszczą, aby mogła służyć na chwałę Boga i dla dobra ludzi. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie ks. Diakona Karola, który się z nami modli i głosi Słowo Boże. Ofiary składane na tace przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Po Mszy o godz.12.00 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii i rodziców.
  3. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne najlepiej drukowanymi literami wypisywanie imion naszych bliskich zmarłych, których będziemy polecać modlitwie w tegorocznych wypominkach. Tych, których kochaliśmy za życia, złóżmy dar naszej pamięci w modlitwie.
  4. 1 listopada Uroczystość Wszystkich ŚwiętychMsze Sw. o godz. 7.00, 8.30 o 10.00 z procesją za zmarłych wokół bazyliki. Nie będzie już w tym dniu mszy o godz.12.00 i 18.00. Zapraszamy do nawiedzenia grobów swoich zmarłych. Z racji na Dzień Wszystkich Świętych nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przeniesione jest na środę przyszłego tygodnia – 8 listopada.
  5. 2 listopada DZIEN ZADUSZNY – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze sw. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Przed każdą Mszą będą odczytywane tegoroczne wypominki za naszych zmarłych.
  6. W dniach od 01 – 08 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia Sw. modlitwa w intencji Ojca Świętego. Msza Sw. na cmentarzu obsługiwanym przez parafię Miłosierdzia Bożego przy ulicy Wojska Polskiego 1 i 2 listopada o godz.10.00. 1 listopada będzie przeprowadzona na cmentarzu zbiórka ofiar na pokrycie kosztów związanych z utylizacją śmieci i prac związanych z oświetleniem alejek. Różaniec na cmentarzu grzebalnym codziennie o godz.19.00. Na nowym cmentarzu przy ul. Mickiewicza o godz. 18:50, w niedzielę o g.15:00. Od 6 listopada codziennie poł godz. przed wieczorną Mszą Sw. zapraszamy na różaniec wypominkowy.
  7. W tym tyg. I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-wszy czwartek dzień modlitw o powołania, adoracja NS. o godz.17.00, Msza sw. o godz.18.00.  W I-wszy piątek adoracja, spowiedź od godz.17.00, nabożeństwo ku czci Najsw. Serca Pana Jezusa i Msza Sw. o godz.18.00. Wyjazd do chorych od godz.9.00. W I-wszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17.00 różaniec wynagradzający i Msza o godz.18.00.
  8. Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza znicze w cenie 10zł. Można je nabyć w kiosku przy Bazylice. Zakup znicza niech będzie symbolem solidarności z potrzebującymi oraz wspieranych dzieł miłosierdzia.
  9. Dominikanki dziękują za wszelkie dary ofiarowane jako pomoc siostrom posługującym na Ukrainie, Łotwie i Boliwii.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.

W tym tygodniu: 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa