Ogłoszenia 26 listopada 2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 listopada 2023 r.

XXXIV – NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Jest to święto patronalne WSD w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia w formie publicznej możemy uzyskać odpust zupełny.
 3. Codziennie w listopadzie pół godziny przed wieczorną Mszą różaniec wypominkowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypraszając dar życia wiecznego naszym bliskim zmarłym.
 4. W tym tygodniu I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. W piątek od godz.17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w sobotę różaniec wynagradzający o godz.17.00. Wyjazd do chorych o godz.9.00.
 5. W przyszłą niedzielę 3 grudnia 2023 początek Adwentu – nowego roku liturgicznego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej Bazyliki. Po Mszy o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne z racji I-niedzieli miesiąca. Zapraszamy w Adwencie na nabożeństwo RORAT z lampionami w środy i soboty o godz. 6.30 i 18.00.
 6. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 4-5-6 grudnia (poniedziałek, wtorek, środa). Zakończenie rekolekcji odpustem ku czci patrona naszej parafii św. Mikołaja, Biskupa. 6 grudnia. Rekolekcje będzie prowadził ks. Tomasz Szmurło. Msze św. w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. W dzień odpustu 6 grudnia (środa) msze św. o godz. 30, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00, uroczystym Te Deum zakończenie Rekolekcji.
 7. Na ołtarzach bocznych wyłożone są torby Caritas. Jak co roku akcją „Od serca” wspieramy produktami spożywczymi i środkami czystości najuboższych naszej parafii i diecezji. Torby przynosimy w przyszłą niedzielę do zakrystii lub pod ołtarz bł. Antoniego.
 8. W kiosku przy bazylice rozprowadzane są jak co roku świece caritasowe w cenie 10 i 20zł – wsparcie ubogich, katolickie kalendarze ścienne oraz poświęcone opłatki wigilijne. Miejmy świadomość, że ofiary składane przy nabywaniu opłatków wigilijnych to część wynagrodzenia posługującej w bazylice pani Organistce, więc niech nie będzie ona zdawkowa.
 9. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na „Adwentowy dzień skupienia dla kobiet” 3 grudnia do Zembrowa. Szczegóły na plakacie.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.

W tym tygodniu:

 • 30 listopada św. Andrzeja Apostoła.