Ogłoszenia 03 grudnia 2023 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03 grudnia 2023 r.

I-NIEDZIELA ADWENTU

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Dziś I-niedziela miesiąca po Mszy o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne.
 3. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwo Rorat w środy i soboty o godz.6.30 i 18.00. Prosimy o przychodzenie na to nabożeństwo z lampionami. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszej bazyliki.
 4. Jutro rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe 4-5-6 grudnia (poniedziałek, wtorek, środa). Zakończenie rekolekcji odpustem ku czci patrona naszej parafii św. Mikołaja Biskupa 6 grudnia Mszą Sw. o godz.18.00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Tomasz Szmurło. Msze św. w poniedziałek i wtorek będą sprawowane o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. W dzień odpustu 6 grudnia (środa) msze św. o godz. 30, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00, uroczystym Te Deum zakończenie Rekolekcji. Ofiary składane na tace – na zakończenie rekolekcji tradycyjnie przeznaczone są do dyspozycji księdza rekolekcjonisty.
 5. Msza Sw. do MB Nieustającej Pomocy we wszystkich zanoszonych intencjach będzie sprawowana w 13 grudnia.  
 6. W tym tygodniu I-czwartek miesiąca dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja od godz.17.00.
 7. Na ołtarzach bocznych wyłożone są torby Caritas. Jak co roku akcją „Od serca” wspieramy produktami spożywczymi i środkami czystości najuboższych naszej parafii i diecezji. Torby przynosimy do zakrystii lub pod ołtarz bł. Antoniego.
 8. W kiosku przy bazylice rozprowadzane są jak co roku świece caritasowe w cenie 10 i 20zł – wsparcie ubogich, katolickie kalendarze ścienne oraz poświęcone opłatki wigilijne. Miejmy świadomość, że ofiary składane przy nabywaniu opłatków wigilijnych to część wynagrodzenia posługującej w bazylice pani Organistce, więc niech nie będzie ona zdawkowa.
 9. 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze sw. o godz. 00, 8.30, 10.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy o godz.18.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci komunijnych.
 10. W przyszłą niedzielę 10 grudnia zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy o godz.10.00 spotkanie RADY PARAFIALNEJ w salce na plebanii.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.

W tym tygodniu:

 • 7 grudnia wspomnienie sw. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • 8 grudnia uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP.