Ogłoszenia 10 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 grudnia 2023 r.

II-NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Dziś w Kościołach w Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziś po Mszy o godz.10.00 spotkanie RADY PARAFIALNEJ w salce na plebanii.
 4. W środę 13 grudnia o godz.18.00 Msza Sw. do MB Nieustającej Pomocy we wszystkich zanoszonych przez nas intencjach.   
 5. W kiosku przy bazylice rozprowadzane są jak co roku świece caritasowe w cenie 10 i 20zł – wsparcie ubogich, katolickie kalendarze ścienne na 2024 r. oraz poświęcone opłatki wigilijne. Miejmy świadomość, że ofiary składane przy nabywaniu opłatków wigilijnych to część wynagrodzenia posługującej w bazylice pani Organistce, więc niech nie będzie ona zdawkowa.
 6. W przyszłą niedzielę 17 grudnia po Mszy o godz.12.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.
 8. Siostry Dominikanki Misjonarki Jezusa i Maryi z parafii w Kuldidze na Łotwie składają wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii podziękowanie za modlitwę i wsparcie materialne. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na obozy zimowe dla dzieci i młodzieży z parafii, gdzie posługują siostry. Bóg zapłać.
 9. KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ o odpuście zupełnym z okazji 800. rocznicy pierwszego żłóbka betlejemskiego Z okazji rocznicy 800-lecia obchodów Bożego Narodzenia w Greccio, zainicjowanych przez św. Franciszka z Asyżu, Penitencjarnia Apostolska udzieliła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim wiernym nawiedzającym kościoły powierzone pieczy duszpasterskiej rodzinie franciszkańskiej. Na terenie diecezji drohiczyńskiej odpust zupełny możemy uzyskać w: – kościele Ojców Kapucynów w Serpelicach – od 8 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r., – kościele Mniszek Klarysek w Hajnówce – od 25 grudnia 2023 r. do 2 lutego 2024 r. Przypominamy warunki otrzymania odpustu: – stan łaski uświęcającej, – wykluczenie przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet powszedniego, – nawiedzenie wspomnianych kościołów, – modlitwa przy żłóbku Pana Jezusa, – dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W tym tygodniu:

 • 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 • 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.