Ogłoszenia 25/02/2024 r.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 lutego 2024 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.

 1. Dziś niedziela Ad Gentes Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegoroczne hasło „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Zbiorka ofiar do puszek po mszach na rzecz pomocy polskim misjonarzom.
 2. Ofiary składane na ogrzewanie Bazylik wyniosły Xzl.
 3. Dziś o godz.12.00 zapraszamy dzieci komunijne i rodziców. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.
 4. W kiosku przy bazylice są do nabycia czekoladowe baranki paschalne na wielkanocny stół w cenie 14zł. Jest to coroczna akcja Caritas na rzecz pomocy najuboższym z terenu naszej parafii i diecezji.
 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza we wtorek po mszy wieczornej na adorację krzyża.
 6. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
 7. W tym tyg. I-wszy piątek i I-wsza sobota miesiąca. W piątek adoracja od godz.17.00 (możliwość spowiedzi), 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. i nabożeństwo ku czci Najsw. Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec wynagradzający rozpocznie się adoracją o godz.17.00.
 8. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
 9. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 17.30 dla wszystkich, następnie Msza Św. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45 przed wieczorną Msza św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 10. Do 10 marca trwają zapisy par narzeczonych na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 16-17 i 24 marca. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Adamem.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.