Ogłoszenia parafialne 03/04/2024r

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03 marca 2024 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.
 2. 4 marca Uroczystość sw. Kazimierza, Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej.
 3. W środę o godz.18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza sw. we wszystkich zanoszonych przez nas intencjach.
 4. W I-wszy czwartek dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja od godz. 17.00.
 5. 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.
 6. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na wielkopostny dzień skupienia dla kobiet, który odbędzie się 9 marca w Zembrowie. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Szczegóły na plakacie.
 7. W kiosku przy bazylice są do nabycia czekoladowe baranki paschalne na wielkanocny stół w cenie 14zł. Jest to coroczna akcja Caritas na rzecz pomocy najuboższym z terenu naszej parafii i diecezji.
 8. W zakrystii jest do nabycia książka wydana przez ks. Bohdana Sawickiego, proboszcza z Siemiatycz pt. Opowieść o życiu kapłana.
 9. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
 10. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 17.30 dla wszystkich, następnie Msza Św. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45 przed wieczorną Msza św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 11. Do 10 marca trwają zapisy par narzeczonych na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 16-17 i 24 marca. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Adamem.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.