Ogłoszenia parafialne 10/03/2024r

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 marca 2024 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz.17.00.
  2. W środę przypada 11.rocznica wyboru Ojca świętego Franciszka.
  3. Wielkopostne rekolekcje parafialne w dniach 15-16-17 marca piątek, sobota, niedziela. Msze św. w piątek i sobotę sprawowane będą o godz.10.00, 12.00 i 18.00, w niedzielę wg. stałego porządku niedzielnego. Skorzystajmy z tego czasu łaski na osobiste spotkanie z Panem poprzez udział w rekolekcjach, sakrament pokuty i pojednania, nabożeństwa wielkopostne.
  4. W kiosku przy bazylice są do nabycia czekoladowe baranki paschalne na wielkanocny stół w cenie 14zł. Jest to coroczna akcja Caritas na rzecz pomocy najuboższym z terenu naszej parafii i diecezji.
  5. W Piątek 22 marca odbędzie się nocna droga krzyżowa organizowana przez parafię MB z Góry Karmel. Zaplanowane są dwie trasy: krótsza 10km, którą będzie można rozpocząć od godz. 18.00 z Hryniewicz Małych i dłuższa 24km. ze Strabli przez Husaki, Bańki, Woronie od godz. 16.00. Prosimy o zabranie ze sobą odblasków i wygodnych butów. Na miejscu startu każdy otrzyma rozważania i mapę z trasą.
  6. W Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 15.00 z naszej Bazyliki wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zaplanujmy sobie ten czas, abyśmy mogli wziąć w niej udział.
  7. Przeżywamy czas WIELKIEGO POSTU, w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Na ołtarzach bocznych wyłożone są skarbonki wielkopostne – Caritas. Zachęcamy do tej praktyki pomocy najuboższym nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
  8. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – środa godz.17.30 dla dzieci i młodzieży, piątek 17.30 dla wszystkich, następnie Msza Św. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Mszy o godz.10.00 i o 17.45. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  9. W czwartek o godz.19.00 w Bielskim Domu Kultury odbędzie się seans filmu pt. „Powołany 2”. Polecamy i zachęcamy, aby ten film obejrzeć.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz kościoła i parafii.