Ogłoszenia 28/04/2024r

 

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 kwietnia 2024 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00
  2. Dzisiaj XVIII Ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców.
  3. W tym tygodniu rozpoczniemy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy o godz.18.00. W niedziele po Mszy o godz.10.00 i 17.45. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego w miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.
  4. W środę 1 maja o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Św. we wszystkich zanoszonych przez nas intencjach.
  5. 3 Maja – Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz.10.00 Msza św w naszej bazylice w intencji Ojczyzny, Narodu i Prezydenta. Po Mszy złożenie wiązanek pod pomnikiem Jana Pawła II i przemarsz uczestników pod Pomnik Niepodległości Polski na dalszą część uroczystości. Msze Sw. w tym dniu o godz.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tyg. I – wszy czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja o godz.17.00. I-wszy piątek nab. do Najśw.Serca Pana Jezusa rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz.17.00 (możliwość spowiedzi); nab.majowe, Msza Św., z racji na uroczystości nie będzie wyjazdu do chorych; I-wsza sobota miesiąca nab.do Niepokalanego Serca NMP, adoracja o 17.00, różaniec wynagradzający, nabożeństwo majowe i Msza Sw.
  7. Za tydzień I-wsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy o godz.10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół Bazyliki.
  8. W niedzielę 5 maja będziemy gościli w naszej parafii przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, który będzie się z nami modlił i zbierał ofiary na utrzymanie naszej diecezjalnej uczelni.
  9. UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA W TYM TYGODNIU: 29 kwietnia ś Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; 2 maja święto Flagi RP (wywieśmy flagę narodową);

3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski; 4 maja św. Floriana, patrona strażaków;

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.