Ogłoszenia 26 maja 2024 r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 maja 2024 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
 2. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. To również Dzień Matki, otoczmy modlitwą nasze mamy dla żyjących wypraszając potrzebne łaski, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 3. Wczoraj w naszej parafii odbyła się I Komunia sw., dzieci komunijne przeżywają biały tydzień do piątku.
 4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 8.30 i 10.00 po której nastąpi midzyparafialna procesja ulicami naszego miasta do poszczególnych ołtarzy. Tradycyjnie przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy ul. Kościuszki, 3 Maja i Mickiewicza do Kościoła karmelickiego. Prosimy o dostarczenie do zakrystii płatków kwiat do sypania na procesje.
 5. Zapraszamy na ostanie nabożeństwo majowe w piątek po Mszy o godz. 18.00.
 6. W pierwsza sobotę miesiąca Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu i odmówieniem różańca wynagradzającego o godz. 17.00.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 10.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół Bazyliki.
 8. Nabożeństwa z modlitwą o urodzaje – poświęcenie pól dziś o godz. 14.00 Niewino Kamieńskie i Stare za tydzień o 14.00 w Woroniu.
 9. W sobotę rozpoczniemy czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy o godz.18.00, w czwartki po adoracji NS przed wieczorna Mszą sw. w niedziele po Mszy o godz.10.00 i 17.45.
 10. KOMUNIKAT BISKUPA: Jako że w tym roku upływa okrągła, 25. rocznica Wizyty Apostolskiej św. Jana Pawła II w Drohiczynie, moim pragnieniem jest godne upamiętnienie tego wielkiego i ważnego wydarzenia, które ma dla nas ciągle aktualne znaczenie. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w dziękczynnym spotkaniu w sobotę, 8 czerwca 2024 r. w Drohiczynie. Najważniejszym punktem programu będzie uroczysta Eucharystia, pod przewodnictwem metropolity białostockiego, abp. Józefa Guzdka, o godz. 13.00, na placu przykatedralnym, przy replice ołtarza papieskiego. Będzie to również dzień Wspólnoty Wspólnot. Zatem wspólnoty kościelne, działające w naszej diecezji, są zaproszone na godz. 10.00. Do udziału w spotkaniu i wspólnej modlitwie zapraszam Czcigodnych Kapłanów pracujących w różnych parafiach naszej diecezji, Siostry Zakonne, Osoby Konsekrowane, Służbę Liturgiczną i Wspólnoty Dziecięce oraz Młodzieżowe, Członków Grup Modlitewnych, Ruchów Katolickich, Stowarzyszeń i wszelkich Wspólnot kościelnych. Zapraszam pochodzących z naszych terenów Parlamentarzystów, przedstawicieli Władz państwowych i samorządowych, szkół, zwłaszcza noszących imię św. Jana Pawła II. Zapraszam wiernych całej naszej diecezji.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.

 

*Zapowiedzi 10.00; 18.00 Patryk Grzybowski kaw. zam. Olszewo par. Boćki i Magdalena Stalewska panna zam. Nałogi par. tut (II).