Ogłoszenia 09 czerwca 2024r

 

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09 czerwca 2024 r.

X NIEDZIELA

 

  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy o godz.18.00, w czwartek po adoracji przed wieczorną Mszą Sw., w niedziele po Mszy o godz.10.00 i 17.45.
  3. 10 czerwca przypada 25.rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w Drohiczynie.
  4. 12 czerwca wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Beszty-Borowskiego, Mieczysława Bohatkiewicza, Edwarda Grzymały, Władysława Maćkowiaka, Michała Woźniaka, prezbiterów, Marii Marty Kazimiery Wołowskiej i Towarzyszy.
  5. 13 czerwca wspomnienie sw. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Dzień imienin biskupa seniora Antoniego Dydycza. W modlitwie polećmy Bogu dostojnego solenizanta.
  6. 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  7. W dniach 15-16 czerwca (sobota – niedziela) rozpocznie się w naszej parafii i diecezji peregrynacja relikwii Bł. rodziny Ulmów. 15 czerwca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Sw. przez ks. Bpa P. Sawczuka podczas której uroczyście będą przywitane relikwie bl. R. Ulmów. Po Mszy Św. grupy parafialne prosimy o czuwanie modlitewne, O godz. 21.00 Apel Jasnogórski z konferencją ks. Piotra Arbaszewskiego diecezjalnego duszpasterza rodzin. Od 22.00 czuwanie Kół Żywego Różańca o 24.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Wicedziekana Zbigniewa Karolaka, Słowo Boże wygłosi Ks. Roman Kowerdziej. W niedzielę 16 czerwca o godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Sercu NMP Msze Sw. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Słowo Boże będzie głosił ks. Piotr Arbaszewski. O godz. 13.00 Misterium przygotowane przez dzieci o R. Ulmów, godz. 13.30 Czuwanie Pomocników Maryi, godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, godz. 16.00 Droga Krzyżowa o godz.17.00 Pożegnanie relikwii. Przypominamy: Józef i Wiktoria Ulmowie i ich siedmioro dzieci zostali zamordowani przez Niemców 24 marca 1944 r. Niemcy zgładzili też Żydów ukrywanych przez Ulmów. W masakrze zginęło wówczas 16 osób. W 1995 r. Wiktoria i Józef Ulmowie zostali pośmiertnie uhonorowani przez izraelski Instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Beatyfikacja całej rodziny odbyła się 10 września 2023 r. w Markowej. Zapraszamy każdą rodzinę naszych bielskich parafii i z dekanatu do czynnego włączenia się w to wydarzenie, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice.
  8.  Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz Kościoła i naszej parafii.

 *Zapowiedzi 10.00; 18.00 Janusz Zawadzki, kawaler zam. par. tut. i Anna Filimoniuk panna zam. w Bielsku Podl. par. prawosławnej sw. Michała Archanioła (II); Maciej Niewiński kawaler zam. Bielsk Podlaski par.tut. i Paulina Trzeszczkowska panna, zam. Mierzwin Duży par. Topczewo (I).