Duchowa Adpocja Dziecka Poczętego

        W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2019 roku, w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja – BAZYLIKA w Bielsku Podlaskim, 114 osób podczas Eucharystii złożyło przyrzeczenia, które zapoczątkowało Duchową Adopcją Dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Mszy św. przewodniczył ks. Kazimierz Siekierko – dziekan i proboszcz bielski, a homilię wygłosił ks. Paweł Solka.

Już ponad 20 lat w tej wspólnocie parafialnej jest organizowane i podejmowane Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu, przez 9 miesięcy, specjalnie ułożonej modlitwy, jednej tajemnicy Różańca św. i dobrowolnym zobowiązaniu osoby przyrzekającej. Po zakończeniu 9-miesięcznej modlitwy, każdy kandydat może mieć pewność, że przyczynił się do uratowania jednego nowego życia, którego imię zna tylko Bóg.

Po zakończeniu uroczystości, przed udzieleniem błogosławieństwa, ks. Kazimierz Siekierko podziękował kandydatom za podjęty trud duchowej adopcji i zawierzył to dzieło Matce Bożej- Niepokalanej Maryi. „ A kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje” / Mt.18,5/

T.Zieziula