Polska pod Krzyżnem

„Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem | Polska jest Polską, a Polak Polakiem”

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Zachęcamy wszystkich naszych Parafian, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli szczerą modlitwę za Kościół oraz Nasz Naród.W naszej parafii ta modlitwa odbędzie się o godz. 15.00 na placu przed bazylika z krzyżem i pomnikiem Sw. Jana Pawła II. Tych którzy nie mogą być o godz.15.00 zapraszamy w to samo miejsce o godz. 21.00. Na obydwa spotkania przychodzimy z krzyżami z naszych domów, a o 21.00 dodatkowo z lampionami. Poświecimy je na nowo, aby nam przypominały, że „Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem”.