10 listopada

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                                                                                                                                                                       XXXII Niedziela Zwykła  – 10 listopada 2019 r.

  • Przeżywany dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w SUDANIE POŁUDNIOWYM jest okazją do wsparcia modlitwą i ofiarą do puszek naszych braci i sióstr – chrześcijan mieszkających w Sudanie Południowym, w którym 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową i dzieci są zmuszane do działań zbrojnych. Dzięki ofiarom, które możemy złożyć do puszek przed kościołem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym
  • 11 listopada 1918 r. po długiej i jakże smutnej nocy niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. I dzisiaj trzeba nam tego odrodzenia ! Niechże więc jutro w poniedziałek – 11 listopada nie zabraknie  naszej modlitwy w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie.  W tym dniu wolnym od pracy zapraszamy na Msze św. w Bazylice o godz. 7.30 9.0010.30 i 18.00O godz.10.30 główna Msza św. w intencji Ojczyzny
  • Wspólnota Żywego i Nieustającego Różańca serdecznie zaprasza na Rekolekcje Różańcowe, które odbędą się 22-24.11.2019r. w Domu Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach. Szczegóły wyjazdu na tablicy ogłoszeń
  • W niedzielę 17 listopada w naszej parafii będziemy gościli przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszej diecezjalnej uczelni.
  • 17 listopada o godz. 18.00 Msza Sw z modlitwą o uzdrowienie, poprowadzi ją ks. Jarosław Błażejak diecezjalny egzorcysta. 
  • Od 1.12 pierwszej niedzieli Adwentu zostaje wprowadzony nowy porządek mszy w niedzielę i święta. Nowy porządek Mszy: 7.00, 8.30, 10.00 Suma; 12.00, 18.00
  • W dniach od 14-16 listopada będziemy przezywali nabożeństwa przygotowania, które poprowadzi ks. kan Roman Kowerdziej Diecezjalny Duszpasterz Wspólnot Maryjnych.                     W tych dniach Msze Św. będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. W sobotę 16.11 zostanie odprawione nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Zapraszamy.                                      Na to wydarzenie przygotowywany jest obraz MB Nieustającej Pomocy który maluje p. Marta Bębenek z Mierzwina. Koszt obrazu 8 tys. Chętnych ofiarodawców zapraszamy do złożenia cegiełki na ten cel.
  • W ostatnim czasie wpłynęły następujące ofiary na potrzeby kościoła – w naszej parafii: dwie ofiary po 2000zl,dwie po 200zł i jedna po 50zł. Bóg zapłać za troskę o kościół !
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.