03 maja

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 03.05.2020r

 

  1. Dzisiaj 3 maja obchodzimy Święto Narodowe Konstytucji. Modlimy się za Ojczyznę, Naród i Prezydenta, który wybrany przez naród jest jego najwyższym reprezentantem.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwo majowe. W bazylice jest ono odprawiane w dni powszednie po Mszy o godz.18.00 a w niedzielę po Mszy o 10.00. Zachęcamy również do odprawiania tego nabożeństwa w domach, krzyżach i kapliczkach.
  3. Dzisiaj w niedziele Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. Zapraszamy w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
  5. 7 maja – pierwszy czwartek miesiąca. Od godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu modlimy się o świętość kapłanów oraz o powołania.
  6. W Piątek uroczystość sw. Stanisława Biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze o godz. 7.00 i 18.00. To również dzień imienin s. Stanisławy, przełożonej ss. Dominikanek posługujących w naszej parafii. Msza sw. w intencji siostry w tym dniu o godz.7.00.Tego dnia wypada również 21r święceń biskupich Bpa seniora Tadeusza Pikusa.  W modlitwie polećmy Go Bogu.
  1. W sobotę 9 maja dzień imienin s. Danieli naszej siostry posługującej w kościele jako zakrystianka. Dziękując Bogu za Jej posługę wśród nas otoczmy Ja nasza modlitwą na Mszy o godz.7.00.